De '50 Jaar Schamper'-Quiz

De voorbije vijftig jaar beleefden we bij Schamper heel wat straffe momenten, beroerden we de gemoederen, wonnen we een aantal awards en maakten we herinneringen voor het leven. Test je kennis over onze historiek in deze quiz!

1. Hiep, hiep, hoera! Schamper blaast 50 kaarsjes uit. Welk Gents studentenblad ging Schamper voor?

a) RUG-nummer

b) RUG-nieuws

c) Geen enkel, Koen Raes richtte Schamper als eerste studentenblad op

2. Rik Van Nuffel omschreef Schamper in deze editie als l'oeil de Moscou. Welke organisatie stuurde in de beginjaren een spion naar de redactievergaderingen om te rapporteren over de bezigheden van het blad?

a) De NSV!

b) De KVHV

c) De politie

3. U heeft het misschien al gelezen, maar Schamper is de weg naar succes. Ook naar de politiek, zo blijkt. Welke politicus schreef (nog) nooit een stuk voor Schamper?

a) Meyrem Almaci

b) Vincent Van Peteghem

c) Guy Verhofstadt

4. Waar vonden de eerste redactievergaderingen plaats?

a) In het studentenhuis De Brug

b) Op kot bij Koen Raes

c) In een gemeenschapshuis bij de Kortemeer

5. Schamper valt duidelijk in de smaak bij onze collega-studentenverenigingen. Welke DSA-award hebben we nog niet gewonnen?

a) Duurzaamste vereniging

b) Leukste gebruik van een pun/woordspeling in de naam van een activiteit

c) Beste mascotte

6. Welke van volgende uitspraken is niet waar?

a) De eerste biefstukreview van Stijn Baert werd gepubliceerd in Schamper, toen hij zelf nog student was

b) Een Schamperfanfiction over de romance tussen Luc Sels en Rik Van de Walle werd ooit doorgestuurd in de Whatsapp-groepschat van de Vlaamse rectoren

c) Er zat ooit iemand bij Schamper wiens grootvader president was van een Afrikaans land

Antwoorden

1. A
2. B
3. B
4. C
5. B
6. A

 

Nog geen stemmen

Reactie toevoegen