Oorspronkelijk begonnen als foodtruck, uitgegroeid tot een imperium met twee filialen en een derde dat onderweg is, heeft Pureto blijvend succes. Echter, achter elk succesverhaal schuilt een donkere waarheid. Uit onderzoek door Schamper blijkt dat Pureto niet twijfelt om over lijken te gaan.
In februari dit jaar opende het eerste filiaal van Pureto in Gent, twee jaar nadat de Pureto-foodtruck voor het eerst in het leven werd geroepen. De broers Vandegehuchte hadden met hun concept 'Grootmoeders puree in een modern jasje' een gat in de markt gevonden en vulden die vervolgens met zo veel mogelijk puree.
De opening van het restaurant in Gent was een waar succes: in de eerste paar weken moest je tot buiten aanschuiven. Het voetpad in de Walpoortstraat werd ingepalmd door een haast eindeloze horde aan hongerige studenten. Kort daarna riep UNIZO Pureto Gent uit als onderneming van het jaar en dus kon een tweede filiaal niet op zich laten wachten. Niet eens zeven maanden later werd het ingehuldigd op de Eiermarkt in Brugge en vandaag wordt er zelfs gedreigd met een derde filiaal in Leuven.
Een succes waar niemand zich vragen bij lijkt te stellen. Hoewel de gebroeders Vandegehuchte goed weten hoe ze de sociale media naar hun hand moeten zetten en ze blijkbaar goed kunnen aanvoelen waar de consument naar op zoek is, blijft er een vraag onbeantwoord: wie is er nu in godsnaam bereid om 15 euro te betalen voor boerenworst en een kwak puree?!
Onderzoek uitgevoerd door Schamper lijkt hier nu eindelijk een antwoord op te bieden. Het gat in de markt waar de gebroeders Vandegehuchte op hebben ingespeeld, is een van eigen makelij. Om die te creëren zijn ze over lijken moeten gaan.
Het laatste jaar was er in Gent een opmerkelijke stijging in het aantal overlijdens van grootmoeders, op het eerste gezicht kon dit te wijten zijn aan een nieuwe covid- of griepvariant, maar een grondige analyse van de cijfers heeft iets onthutsends blootgelegd: er was een exponentiële stijging in de sterftecijfers na de opening van Pureto Gent. Opmerkelijk, want bij grootmoeders die niet kunnen koken werd deze stijging niet gezien. Ook was er een vast patroon: allen waren overleden aan een darmobstructie veroorzaakt door puree die door een wetsdokter beschreven werd "zo hard als klei" te zijn. In vervolgonderzoek werd hetzelfde patroon vastgesteld na de opening in Brugge.
Al snel vielen de puzzelstukken in elkaar, de gebroeders Vandegehuchte zijn verantwoordelijk voor de dood van tienduizenden grootmoeders, waarna ze vervolgens kapitaliseerden op de nostalgische gevoelens die opgewekt werden bij de kleinkinderen na het overlijden. Hoe kan het ook anders, enkel rouwende kleinkinderen die op zoek zijn naar een lang vervlogen tijd zouden zich massaal storten op een bord uit poeder-gemaakte-artificiële-brol die hen verkocht wordt onder de noemer van 'Grootmoeders puree'.






Reacties
(Geen onderwerp)
Facts
Reactie toevoegen