Nieuw: rokersruimte aan de Brug

Na een jarenlange tabaksprijsstijging, kregen de liefhebbers van damp en as vorige maand te horen dat de federale regering een rookverbod invoert rond schoolomgevingen. 

Gedaan met de ochtendsigaret in en rond de gebouwen. Rokers zullen voortaan andere oorden moeten opzoeken. Als barmhartige samaritaan probeert de UGent hun besognes echter tegemoet te komen met een rokersruimte. De ombudsdienst van de UGent lichtte de situatie toe. "De laatste tijd krijgen we veel klachten binnen in verband met de rookvrije zones. Studenten vinden dat hen de pauzes worden afgenomen." Met medeleven argumenteert de spreker dat onze universiteit een thuis moet zijn voor iedereen. "Inclusie is een basisprincipe voor de UGent. Daarom kiezen we ervoor om op te komen voor de meest kwetsbaren in de maatschappij. De beslissing voor de bouw van een gloednieuw rokersafdak was dus gauw genomen."

De eerste graafwerken zijn al aangevat. Binnenkort wordt de eerste steen gelegd, onder goedkeurend oog van Melissa Depraetere, Vlaams minister voor Jeugd, en Zuhal Demir, Vlaams minister voor Onderwijs. Bovendien wordt het geen saai rookafdak. Naast een gedurfd exterieur zal de rookruimte over een aparte shishabar beschikken. Misschien ruikt jouw pauze binnenkort wel naar waterpijp. Allen daarheen!

PS: Indien jij een goed idee hebt voor de naam van de ruimte, mail het dan door naar marlboro.sigarettenlobby@ugent.be

Nog geen stemmen

Reactie toevoegen