Een gids voor de cafeïneverslaafden in Gent

Wat staat er bovenaan je lijst met examenbenodigdheden? Juist, koffie. Dit goddelijke drankje dat tijdens de blok wonderen kan verrichten, is natuurlijk bijna overal verkrijgbaar. Maar waar kan je blokken met de lekkerste én betaalbaarste koffie

Trafiek vzw 

Pal in het Pierkespark in de Brugse Poort vind je koffie- en buurthuis Trafiek, een ware oase van rust. De mozaïektegels, het erfpachtpand en het terras stralen zomerse frisheid uit. Zo'n twintig jaar geleden besloot buurtbewoonster Hilde dit sociale buurtinitiatief op poten te zetten. Toen ze ermee stopte, hielden vrijwilligers het tijdelijk open tot Voluit de fakkel overnam. Die Oost-Vlaamse organisatie biedt er momenteel zeventien mensen met een (vermoeden van) beperking tewerkstelling aan onder begeleiding. Verder helpen de begeleiders hen in het dagelijks leven en organiseren ze activiteiten in de wijk, zoals workshops tijdens de Gentse Feesten. Op de tweede verdieping werken zelfs een aantal eerstelijnspsychologen.

Voor studenten is dit koffiehuis de perfecte plek om te blokken of ontspannen: de koffie wordt aan heel democratische prijzen verkocht, er is gratis kraantjeswater beschikbaar en je kan er ook verse soep of pannenkoeken verkrijgen. Het aanbod is biologisch, vegetarisch en fairtrade, en op vraag zelfs vegan. Aangezien Trafiek als vzw niet gericht is op winst, word je absoluut niet verplicht veel te bestellen en kan je er zo lang zitten als je wil. Trafiek opent van woensdag tot vrijdag tussen 12 en 18 uur de deuren. Bonuspunt voor de kringloopwinkel aan de overkant waar het tijdens je pauze heerlijk vertoeven is.

Goya

Dichtbij campus Boekentoren en Rozier en bij een kringwinkel vindt Schamper het volgende pareltje in het Gentse koffie landschap: Goya. Als chique pauze tijdens het harde blokken en werken is dit misschien wel de plek voor jou. Gestart als Argentijnse onderneming (wat je ook ziet in het feit dat je geweldige alfajores kan bestellen) is dit een heerlijke plek om je even te zetten. Voor de snelle student is Goya er ook aangezien er een student discount van 10% loopt voor de take away koffie. Het is een specialty koffiebar dus je havercappu en cold brew zullen van topkwaliteit zijn. Maar ook voor degene die niet aan de cafeïne zit is er keuze genoeg. 

Om te studeren moet je misschien wat minder gauw afkomen. Goya werkt met een laptopzone. Daarnaast vraag je ook aan de bar een laptopkaart en op basis van de grootte van je bestelling wordt een tijd uitgerekend. De eigenaar vertelt hoe er een punt kwam dat klanten begonnen te vragen of ze wel luidop mochten praten, gezien het zo stil was door de werkende mensen. Of iemand die vroeg of de muziek zachter kon omdat die een teamcall ging hebben. Dus bon, natuurlijk erg begrijpelijk, maar om je volledige blokdag hier te houden moet je zelf overwegen. Als pauze of afwisseling van studieplek is dit wel zeker een gezellig stekje. 

Geheel De Uwe

Geheel de Uwe, vernoemd naar de woorden van Connie Palmen, is een knus plekje genesteld tussen de rijhuizen van de Kortrijksesteenweg. Je kan er goedkoop een koffietje drinken, een spelletje schaken en door boeken snuisteren. Ze profileren zich als plek waar literatuur en woordkunst kan groeien, zo kan je er een grote variatie aan tweedehandsboeken vinden, maar ambiëren ze ook een warme plek te zijn voor jong talent.

Voor een namiddagje studeren lijkt het een ideale plek, al is er niet bijzonder veel plaats aan sommige tafels. Je cursus doorlezen, en aantekeningen maken in je boeken gaat hier zeker. Voor het samenvatten en oefeningen maken kom je al gauw plaats te kort. De sfeer hier is een absolute meerwaarde en tijdens je pauzes zijn er zeker dingen omhanden. Zo steun je ook nog een prachtig initiatief!

Bar Bidon

Al bijna dertien jaar is Bar Bidon een vaste waarde in het Gentse. Aan het water, vlak bij de Portus Ganda, richtte de uitbaatster deze koffie- annex fietsbar - vandaar de naam - op als een van de eerste koffiehuizen te Gent. Naast de te verwachten wielertoeristen, buurtbewoners en families zijn ook studenten hier welkom. Je kan er in het zonnetje een koffie drinken op het terras, of je binnen aan een lange tafel eindelijk eens aan die dikke cursus zetten. Zolang je niet met je boeken neerzijgt in de laptop-freezone, staat het je vrij hier te blokken. Er is ook wifi en een aantal stopcontacten voorzien voor de ijverige student.

De bar haalt zijn koffie bij een lokale microbranderij in Zomergem, de cakes, taarten en het brood komen van een bakkerij in de buurt en ook de verse producten zijn afkomstig uit Gent. Dat maakt wel dat de prijzen redelijk hoog liggen.

 

Nog geen stemmen

Reactie toevoegen