In the Spotlight: UGent Sailing

Op maandag 29 september liet UGent Sailing officieel hun eerste boot te water. Die werd 'De Schepper' gedoopt naar haar doopmeester, professor Hennie De Schepper. Wie zijn UGent Sailing en wat doen ze?

Mensen vragen zich misschien af: "UGent Sailing, is dat een zeilclub of zo?"

"(lacht) Nee, wij zijn een studententeam en wij bouwen een boot. Sailing is varen in het Engels. We zijn wel aan het twijfelen om een zeil op de boot te zetten als extra voortstuwing, maar we moeten nog berekenen of dat efficiënt is.

Vorig jaar hebben we de vereniging opgericht met het idee om zelf een schip te bouwen om mee te doen aan de Monaco Energy Boat Challenge. We krijgen daarvoor geld en middelen van bedrijven zoals Jan de Nul en Vinci Facilities. We willen wel meer zijn dan enkel een team dat een schip bouwt. Een van onze doelstellingen is ook om studenten een kans te geven om ervaring op te doen en aan zelfverbetering te doen. Iedereen die in een studentenvereniging heeft gezeten, weet hoe waardevol dat is om te groeien en bij te leren."

De vereniging is opgericht door ingenieursstudenten. Is die dan vooral naar hen gericht?

"Niet per se. Tijdens ons eerste semester lag de focus op zo snel mogelijk de boot afkrijgen. Dan was de logische keuze om via vrienden en kennissen goede ingenieursstudenten te vinden.

Maar wij ingenieurs hebben vaak een iets te technische inkijk. Voor zaken zoals PR, marketing, financiën, is het leuker om mensen te werven met andere inzichten. En omdat we hopen om in te spelen op biobrandstof - als dat efficiënt blijkt - zullen we zeker ook biologen, biochemisten en bio-ingenieurs nodig hebben."

Zijn jullie actief op zoek naar meer leden?

"Met dit team hebben we iedereen die we nodig hebben om te beginnen, maar mensen zijn altijd welkom, ook als occasionele vrijwilliger. Het enige waar we echt nog dringend naar op zoek zijn, is een tweede persoon die contact legt en onderhoudt met partners en twee mensen voor PR."

"Alles wat rood is, is snel"

Er is ook UGent Racing die raceauto's bouwen. Wat onderscheidt jullie?

"Wij hebben echt die start-up vibe en die willen we houden. UGent Racing heeft eerder een bedrijfsstructuur. Dat werkt goed voor hun soort competitie, waar je een boek vol regels krijgt. Bij ons zijn de enige regels die bestaan, ingevoerd zodat de boot niet in brand zou vliegen. Voor de rest mogen we alles doen waar we zin in hebben. We hebben ook ons team gelimiteerd tot 30 personen want we willen een kleine studentenvereniging blijven waarin iedereen verantwoordelijkheid heeft en waarin iedereen zijn deel kan bijdragen."

Jullie hebben onlangs jullie eerste prototype te water gelaten. Wat is het plan nu?

"We zijn al bezig aan de volgende boot. Onze plannen daarvoor zijn voorlopig nog strikt geheim."

Nog een laatste vraag: waarom is de boot rood?

"We wilden een felle kleur, zodat we de boot goed konden zien in het water. Dan dachten we dat het cool zou zijn om het rood te nemen uit de Belgische vlag. Daarbij, alles wat rood is, is snel."

Nog geen stemmen

Reactie toevoegen