Per lopende meter...
- editie
- 2010 online
- categorie
- sport

Jarenlang gingen Gentse sportievelingen ervan uit dat een rondje Watersportbaan gelijk stond aan 5 km. Binnenkort weten we ook of dat effectief wel zo is. In opdracht van Stad Gent en Panathlon vzw worden er binnenkort afstandsmarkeringen aangebracht op de in 1997 aangelegde trimpiste.
Voor deze opdracht tekent de UGent-spin-off Geo Invent present. Vanaf 3 maart, tevens de datum waarop het project aan de pers bekend gemaakt wordt, zullen zij nauwkeurige metingen uitvoeren. Vervolgens zal men door middel van Playtape, een soort sticker die op het wegdek gebrand wordt, de afstanden aanduiden om de 250, 500 en 1.000 meter.
Opmerkelijk hierbij is dat er geen gecumuleerde kilometeraanduiding voorzien wordt. Dit heeft tot gevolg dat lopers dus om het even waar op de piste hun training kunnen aanvatten.
Om ook aan de sprintersnoden tegemoet te komen, worden twee stroken van 250 meter voorzien met markeringen om de 50 meter. Een infopaneel ter plaatse moet meer duiding geven bij dit alles.
Deze innovatie vormt het sluitstuk van de veranderingen aan de looppiste. Samen met de digitale tijdsaanduidingen ter hoogte van de Topsporthal (Bloso) en het universitaire sportcomplex (GUSB), en de drinkwaterfonteintjes die TMVW er in 2009 installeerde, maken de afstandsmarkeringen de piste uniek in Vlaanderen.
